Karboxiterapiyle yeni bir vücut

Tarih: 24 Mart 2010  | Yazar: admin

Selülit ve lokal yağlanmada tedavi ve ivücut inceltme amacıyla bölgesel olarak cilt altına karbondioxid gazı enjekte ederek yapılan bir tedavi yöntemidir.

Uzun yıllardır tıp alanında uygulanan Karboxiterapi, 8 yıldır da cilt ve vücut deformasyonlarında başarılı bir tedavi amacıyla uygulanmaktadır.

 Sorunun türüne ve büyüklüğüne göre değişik miktarlarda verilen karbondioksit gazı dokularda yağların tüketimini hızlandırıyor, ciltte elastikiyeti artırıyor, şişlikleri indiriyor, çatlakları ve göğüs ve çene altı – yanak sarkmalarında dokuları sıkılaştırarak yüz ovalini düzeltiyor.

 Karboxiterapi yönteminde çok küçük bir iğne yardımıyla cilt altına karbondioksit gazı enjekte ediliyor. Karbondioksit gazının miktarı ise sorunun çeşidine ve büyüklüğüne göre değişik miktarlarda dokulara aktarılıyor: Hastalar uygulamalar sırasında  hafif bir acı duyabiliyorlar.

 Karboxiterapi haftada bir veya iki defa uygulanıyor ve sonuç almak için sorunun genişliği ve büyüklüğüne göre 10 – 20 seans yetiyor gerekiyorsa seans sayısı artabiliyor.

 Tedaviyi desteklemek ve geliştirmek için karboxiterapi yapılan alanlara lipoliz,mezoterapi ve vakumterapi uygulanması tedavi süresini kısalttığı gibi başarıyıda artırıyor.

Yorum yapın